Мінюст інформує

Безпечний Інтернет або як не стати жертвою шахрайств в онлайн- просторі

Наразі Інтернет – це невід’ємна частина нашого життя. Значна кількість послуг та покупок поступово переходять у сферу онлайн, адже це досить зручно та просто. Проте, слід пам’ятати, з разом з цим збільшилася і кількість випадків шахрайства в мережі Інтернет, адже використання новітніх інформаційних технологій, безготівкової форми розрахунків полегшують життя не тільки пересічним громадянам, але також і шахраям також. Злочинці вигадують все нові та винахідливі схеми, як заволодіти коштами довірливих людей, які не завжди розуміють, що їх можуть ошукати.

16:30:46 18.02.2022

Для чого потрібна довідка про несудимість та як її отримати

Отримання довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України, а скорочено «довідки про несудимість», здійснюється відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про організацію доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України».

16:27:40 14.02.2022

Порядок створення сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи.

Чинним законодавством України передбачено, що фермерське підприємство – це форма підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства (ст. 1 ЗУ «Про фермерське господарство»). Право на створення фермерського господарства має кожний дієздатний громадянин України, який досяг 18-річного віку та виявив бажання створити фермерське господарство. Фермерське господарство може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім’ї.

13:50:50 08.02.2022

Участь батьків у додаткових витратах на дитину

Участь батьків у додаткових витратах на дитину регламентована статтею 185 Сімейного кодексу України (далі - СК України), відповідно до якої, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).      При цьому, розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.     Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.      Дитина - правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття (ст. 6 СК України).

13:11:55 08.02.2022

Стягнення аліментів із боржника, який відбуває покарання у місцях позбавлення волі

Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Батько та мати мають рівні права та обов’язки по відношенню до своїх дітей. Утримання аліментів з осіб, які працюють, провадиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і роботою за сумісництвом (пункт 1 Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 146).

10:46:18 25.01.2022

Чому неплатники аліментів не можуть виїжджати за  межі України?

Якщо існує заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі. В окремих випадках, якщо дитина хворіє, така постанова виноситься за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці (ст. 71 ЗУ «Про виконавче провадження»).

09:25:19 20.12.2021

Чому неплатники аліментів не можуть виїжджати за  межі України?

09:25:17 20.12.2021

Які пільги встановлює законодавство людям з інвалідністю

Щоб успішно інтегруватися в суспільстві, люди з інвалідністю потребують справедливого соціального захисту та  забезпечення нормальних умов життя. В Україні такі особи наділені усією повнотою прав і свобод, які закріплені, зокрема, в Конституції України та Законі України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

16:09:25 03.12.2021