Права Захисників: безоплатне медичне забезпечення

#ПраваЗахисників: безоплатне медичне забезпечення

Учасники бойових дій мають право на безоплатне медичне забезпечення. Туди входить безкоштовне одержання ліків за рецептом лікаря, першочергове зубопротезування, допомога у військових госпіталях та інших лікувально-профілактичних закладах (якщо військовослужбовець у ЗСУ – понад 20 років, право на лікування у військових госпіталях мають також члени його сім’ї), обстеження та лікування у військово-медичних закладах для себе та членів сім’ї (для військовослужбовців, звільнених з військової служби внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків).

Також учасники бойових дій мають право на отримання путівок у санаторії для продовження лікування на основі висновку ВЛК, а ще – пільгові путівки в санаторії Міністерства оборони та інших військових формувань 1 раз на рік для себе та членів сім’ї (якщо сукупний дохід в розрахунку на одну особу становить менше трьох прожиткових мінімумів).

Для безоплатного отримання ліків вам потрібно, взявши посвідчення учасника бойових дій та рецепт лікаря, звернутися до державної аптеки, закріпленої за медичним закладом, лікар якого надав рецепт, за місцем вашого проживання, або ж до аптеки, закріпленої за відомчим закладом (якщо обслуговуєтесь там).

Для першочергового безоплатного зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів) пред’явіть посвідчення учасника бойових дій у державному закладі охорони здоров’я.

Для безоплатного санаторно-курортного лікування потрібно отримати довідку за формою 070/о у лікувальній установі, в якій ви проходили лікування. Після цього станьте н облік у місцевому органі соціального захисту населення, надавши такі документи:

• паспорт;
  • посвідчення УБД;
  • медичну довідку за формою 070/о.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області