Права Захисників: як отримати земельну ділянку

#ПраваЗахисників: як отримати земельну ділянку

Учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних ділянок для:

• особистого селянського господарства - до 2 га;
  • ведення садівництва - до 0,12 га;
  • будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд: у селах - до 0, 25 га, в селищах - до 0,15 га, в містах - до 0,1 га;
  • індивідуального дачного будівництва - до 0,1 га;
  • будівництва гаражів - до 0,01 га.

Скористатися правом на відведення земельної ділянки можна один раз за кожним видом діяльності.

Як отримати земельну ділянку?

Оберіть земельну ділянку

Оберіть з ділянок, позначених білим кольором на сторінці http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta. Перевірте, чи земельна ділянка вільна - зверніться до територіальних управлінь Держгеокадастру або до сільської, селищної, міської ради за місцем розташуванням ділянки.

Отримайте дозвіл на виділення земельної ділянки

Підготуйте документи:

• клопотання довільної форми із зазначенням цільового призначення земельної ділянки та орієнтовних розмірів, графічні матеріали із зазначенням місця розташування земельної ділянки;
  • погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб};
  • копію посвідчення УБД / копія довідки про участь в АТО (ООС) / витяг з наказу;
  • копію паспорта;
  • копію ідентифікаційного номера.

Зверніться із документами до уповноваженого органу:

• з земель комунальної власності - до сільських, селищних, міських рад;
  • з земель державної власності - до районних держадміністрацій;
  • сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування - до територіальних органів Держгеокадастру.

Розробіть та погодьте проєкт землеустрою

Оберіть землевпорядну організацію, укладіть договір про розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Строк виготовлення проєкту – до 6 місяців. Погодьте проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки: місцевим управлінням Держгеокадастру; місцевим відділом архітектури та містобудування; іншими організаціями (органи лісгоспу, водгоспу, охорони культурної спадщини, екології) в окремих індивідуальних випадках. Висновок про погодження додається до проєкту землеустрою.

Оформіть права на земельну ділянку

Зареєструйте земельну ділянку в Державному земельному кадастрі, отримайте кадастровий номер. Отримайте рішення органу, який передає у власність земельну ділянку, про передачу обраної ділянки у власність:

• комунальної власності - до сільської, селищної, міської ради;
  • державної власності – районної адміністрації;
  • сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування - територіальних органів Держгеокадастру.

Зареєструйте право власності на земельну ділянку у державного реєстратора прав або нотаріуса.

Чи можливо отримати грошову компенсацію замість отримання земельної ділянки?

Наразі в Україні на законодавчому рівні відсутній механізм отримання грошової компенсації замість виділення земельної ділянки, якщо таке виділення неможливе у зв’язку з відсутністю вільних земельних ділянок у обраному вами регіоні. Однак на регіональному рівні в деяких містах України (зокрема і в м. Тернопіль) місцевими радами були прийняті рішення про можливість грошової компенсації за ділянку для індивідуального житлового будівництва учасникам АТО/ООС та сім’ям загиблих бійців.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області