Аліменти на утримання повнолітніх дітей, які продовжують навчання

Відповідно до чинного законодавства, якщо повнолітні дочка або син продовжують навчання (незалежно від форми) і через це потребують матеріальної підтримки, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть таку допомогу надавати.

У добровільному порядку існують два способи сплати аліментів:

• батьки укладають між собою договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати. Якщо розмір аліментів визначено у твердій грошовій сумі, до договору необхідно включати умови про індексацію, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. Такий договір укладають у письмовій формі, і він підлягає нотаріальному посвідченню;
  • один із батьків  може подати за місцем своєї роботи заяву про відрахування аліментів на дитину у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві. Однак така заява може бути ним відкликана.

Аліменти на утримання повнолітніх дітей, які продовжують навчання, можуть виплачуватись і в судовому порядку. До суду може звернутися  той з батьків, з ким проживає дитина,  або самі дочка чи син, які продовжують навчання. Позовну заяву про стягнення аліментів потрібно подати до місцевого суду за зареєстрованим місцем проживання або перебування відповідача чи позивача.

Право на утримання повнолітніх дітей припиняється у разі припинення ними навчання. Разом з тим, поновлення навчання (за умови недосягнення 23-річного віку) дозволяє звернутися з новим позовом до суду про стягнення аліментів.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області