A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Золотниківська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Мінюст інформує

Відповідальність за відмову в працевлаштуванні осіб з інвалідністю

Основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні, гарантії для таких осіб щодо можливості участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість особам з інвалідністю ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями та інтересами визначає Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Крім того, 24 вересня 2008 року Україною було підписано Конвенцію про права осіб з інвалідністю і Факультативний протокол до неї. 16 грудня 2009 року Верховна Рада України ратифікувала ці акти.

15:55:16 19.10.2021

Як власнику житла «виписати» особу без її згоди?

 Досить часто у громадян виникають труднощі щодо зняття з реєстрації у власному будинку чи квартирі особи, яка в ній зареєстрована, але не проживає протягом певного часу. Існує два шляхи вирішення даного питання: позасудовий та  судовий порядок. Звичайно, найпростіший спосіб – це  звернутися з проханням до тієї особи, яку Ви бажаєте зняти з реєстрації, щоб вона добровільно  вирішила дане питання. Проте, не завжди людина може чи бажає це робити. У такому випадку потрібно звертатися до суду із позовною заявою про усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням шляхом втрати особою права користування ним (ст. 72 Житлового кодексу України).

14:07:44 11.10.2021

Оренда житла з правом викупу: що це таке та на що звернути увагу

Мати власне житло – це мрія багатьох людей, однак придбати її оплативши повністю всю суму може собі дозволити далеко не кожен. Тож доводиться шукати альтернативні варіанти для розстрочення цих виплат, один з них – це оренда житла з правом викупу.

10:42:06 29.09.2021

Які мають пільги та гарантії діти ВПО?

У дітей не повинно бути нещасливого дитинства, і за це  відповідаємо ми, дорослі. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними. Тому турбота про дітей  завжди є у пріоритеті нашої держави.

15:55:51 08.09.2021

Особливості прийняття спадщини дитиною

     Згідно зі статтею 1 Конвенції про права дитини, дитиною є кожна людська істота до досягнення нею 18-річного віку, якщо за законом, що застосовується до даної особи, вона не досягне повноліття раніше (наприклад, у разі реєстрації шлюбу фізичної особи, яка не досягла повноліття – з моменту реєстрації шлюбу; повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і працює за трудовим договором, а також неповнолітній особі, яка записана матір'ю або батьком дитини; після набрання законної сили рішенням суду про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності).      Статтею 6 Сімейного кодексу України, встановлено, що правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття, малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років (стаття 31 Цивільного Кодексу України), неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (стаття 32 Цивільного Кодексу України).

08:30:30 03.09.2021

Що робити коли вам не виплатили заробітну плату?

На жаль, сьогодні часто зустрічається, коли роботодавець затримує виплату заробітної плати чи не виплачує її взагалі. Це порушує право працівника на оплату праці. Такі факти є грубим порушенням, оскільки право на отримання винагороди за працю гарантується та захищається законодавством України. Що ж робити якщо ви потрапили в таку ситуацію. У разі невиплати заробітної плати працівникові потрібно знати те, що вирішити спір можна переговорами, але ніхто не позбавляє вас права звернутись до суду.

10:02:25 18.08.2021

  Порядок звільнення у разі скорочення штату

Процедура звільнення працівників у зв’язку зі скороченням чисельності або штату відповідно до вимог Кодексу законів про працю України (далі —  КЗпП України) передбачає наступні етапи: – повідомлення первинних профспілкових організацій про заплановане скорочення чисельності або штату працівників;

11:15:11 12.08.2021

Розлучення з іноземцем на що звернути увагу

Інтернаціональні шлюби сьогодні вже ні в кого не викликають подиву. Люди знайомляться в подорожах або ж в мережі Інтернет, одружуються, переїжджають один до одного. Однак через відмінність у національних традиціях, в уявленнях про роль чоловіка та дружини в сім’ї, ведення господарства у молодят досить часто виникають суперечки. На жаль, не кожне подружжя проходить таке випробування і тоді постає питання про розірвання шлюбу. 

11:42:36 06.08.2021

Як законно вивезти дитину за кордон без згоди одного з батьків

Часто трапляється, що після розлучення батьки дитини залишаються або в складних стосунках, або й взагалі один із них зникає з поля зору. В розпалі літо – триває пора відпусток. Батьки хочуть оздоровити своїх дітей, зокрема за кордоном. І прикро, що за відсутності дозволу на вивезення дитини за кордон, під загрозою опиняється не лише відпочинок дитини, а й здоров’я, або ж нові творчі чи навчальні вершини. Очевидно, що всі питання щодо виховання дитини мають вирішуватись батьками спільно. Проте, виникають ситуації, в яких один із батьків змушений самостійно виховувати дитину і при цьому залишається повністю залежним від згоди другого з батьків у правовому сенсі.

13:58:52 04.08.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь