Громадський бюджет (бюджет участі)

Громадський бюджет або бюджет участі – це частина бюджету об’єднаної територіальної громади Золотниківської сільської ради, місцева ініціатива, форма прямого волевиявлення жителів громади, що спрямована на демократичний процес обговорення громадою окремих напрямків використання бюджетних коштів.

У 2021 році планується на Громадський бюджет виділити 110620 грн.

Ознайомитись із Положенням “Про громадський бюджет” можна на сайті сільської ради.

Кожен мешканець ЗолотниківськоїОТГ, може подати певну ідею чи проєкт, оформивши її у вигляді проєктної заявки. Після чого Комісія з відбору проєктів громадського бюджету проаналізує дані проєкти і виставить на голосування. Мешканці упродовж двох тижнів зможуть проголосувати за проєкти, які їм довподоби, після чого будуть оголошені результати. Проєкт чи проєкти, які отримають найбільшу кількість голосів жителів громади, будуть реалізовані за кошти Громадського бюджету.

Прийом проєктних заявок здійснюється з 1 жовтня по 15 жовтня 2020 року в премущенні Золотниківської сільської ради,  в старост старостинських округів Золотниківської ОТГ або в електронній формі (попередньо зареєструвавшись (покрокова інструкція для реєстрації)  та піссля цього подавши проект (покрокова інструкція для подачі проекту))

ВІДПОВІДІ НА ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ

Скільки проєктів може подати одна людина?

2 проєкти (1 великий («Великий проект» - це пропозиція, загальна вартість реалізації якої становить не менше вартості зазначеної у малого проекту, але не більше 50% загального обсягу громадського бюджету Золотниківської сільської обʼєднаної територіальної громади (на суму від 9218 грн. до 55310 грн.)) та 1 малий проєкт («Малий проект» - це пропозиція, загальна вартість реалізації якої становить не більше 1/6 від 50 % загального обсягу громадського бюджету Золотниківської сільської обʼєднаної територіальної громади (на суму до 9218 грн.)).

Скільки підписів потрібно зібрати для підтримки проєкту щоб його можна було подати?

Не менше 15. (бланк “Список осіб, які підтримали проєкт”)

За скільки проєктів може проголосувати людина?

Кожен мешканець може віддати один голос за великий проєкт та один голос за малий проєкт.

Хто може бути автором проєкту (Хто може подавати проєкти на громадський бюджет)?

Автор проекту – це особа, яка досягла 16-річного віку, є громадянином України, громадянином іншої країни або ж є особою без громадянства, яка створила ідею щодо покращення Золотниківської сільської об’єднаної територіальної громади, оформила її у вигляді проекту у спосіб, передбачений у Положенні про громадський бюджет Золотниківської сільської об’єднаної територіальної громади в новій редакції (надалі – Положення) та відповідає одному з таких критеріїв:

* місце проживання особи зареєстроване на території Золотниківської сільської ради, що підтверджується паспортом особи;

* підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване на території Золотниківської сільської ради, що підтверджується довідкою з місця праці;

* особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості на території Золотниківської сільської ради, що підтверджується витягом з відповідного реєстру прав власності.

Які терміни початку і завершення прийому проєктів?

З 1 жовтняпо 14 жовтня 2019 року

Як і де можна подати проєкт?

Проєкти можна подати за допомогою заповнення спеціальної форми через е-сервіс «Громадський бюджет» або у паперовому вигляді у Золотниківську сільську раду та за посередництвом Старост у населених пунктах Золотниківської об’єднаної територіальної громади.

Як і де здійснюється голосування за проєкти?

Голосування за проєкти для реалізації за рахунок коштів Громадського бюджету об’єднаної територіальної громади Золотниківської сільської ради здійснюється онлайн через е-сервіс «Громадський бюджет». Голосування проводитиметься в період з 28 жовтня 2020 року по 12 листопада 2020 року

Чи може автор проєкту проголосувати за «свій» проєкт?

Так.

Які проекти не можна подавати?

Не приймаються до розгляду або вважаються такими, що відхилені, Проєкти, які:

- передбачають винятково розробку проєктної документації;

-  носять незавершений, фрагментарний характер (виконання одного елементу вимагатиме в майбутньому виконання подальших елементів);

- суперечать діючим програмам Золотниківської сільської ради або дублюють завдання, які перебувають на етапі впровадження;

-  реалізація яких передбачає збільшення штатної чисельності бюджетної установи та постійного утримання  додаткових працівників за рахунок коштів бюджету об’єднаної територіальної громади Золотниківської сільської ради або створення окремих комунальних підприємств, закладів, установ, організацій;

-  не відповідає одному з пунктів: назва проєкту має відображати зміст проєкту і бути викладена лаконічно,

одним реченням; - не суперечити чинному законодавству України; - реалізація проєкту повинна належати до

компетенції Золотниківської сільської ради; - проєкт має відповідати стратегічним пріоритетам і цілям

розвитку громади;- об’єкт, який створений за реалізацією проєкту, має бути загальнодоступним та не мати

комерційного характеру; - місце реалізації проєкту є місцем загального користування без обмеження вільного

доступу членів територіальної громади; - проєкт у сфері просторового розвитку має реалізовуватись на землях

та об’єктах, які належать до комунальної власності територіальної громади.

- передбачають витрати на утримання та обслуговування, що перевищують вартість реалізації проєкту;

- суперечать чинному законодавству України;

- не набрали достатньої кількості голосів підтримки (15), відповідно до пункту 3.2. Положення;

Коли будуть реалізоввуватися проєкти, які перемогли у конкурсі?

За додатковими питаннями телефонуйте 3-11-42 або надсилайте на електронну скриньку: 04394585@mail.gov.ua (в темі листа зазначати "Громадький бюджет...")