A A A K K K
для людей із порушенням зору
Золотниківська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Як оскаржити штраф дорожньої поліції

                           Як оскаржити штраф дорожньої поліції

             Згідно з останніми змінами в ст. 258 КУпАП, поліцейські не зобов'язані складати протокол про адмінправопорушення, зазвичай вони відразу виносять постанову, копію якої обов'язково вручають водієві. Штраф можна оскаржити в суді, посилаючись на ст. 288 Кодексу. Згідно ст. 289 КУпАП, для оскарження рішення водієві дається 10 днів з дня вручення постанови.

            Водій, згідно зі ст. 17-19 КАСУ, має право подавати позов як за місцем своєї реєстрації, так і за місцем реєстрації відповідача - відділення поліції, співробітник якого виписав постанову. Звертатися слід до місцевого загального суду.

            Що писати в позові

          *Вступний абзац. Тут потрібно вказати серію, номер, дату постанови, ким винесена (ПІБ, посада), за якою статтею КУпАП залучається і яке накладено стягнення.

           * Тіло позову. Тут викладають обставини справи зі своєі точки зору. Позивач стверджує про незаконність дій відповідача або необ'єктивність покарання, підтверджуючи свої слова відповідною аргументацією. Якщо є докази - свідчення свідків, аудіо або відеозапису — їх докладають до позову.

            * Висновок. У цьому абзаці слід послатися на статті законодавчих актів, на підставі яких проводиться звернення і які підлягають застосуванню, а також звернутися до суду з конкретними проханнями.

            Залежно від конкретної ситуації слід просити у суду.

  • Визнати дії посадової особи протиправними, вказавши ПІБ та посаду поліцейського, який виписував штраф.
  • Скасувати постанову про адміністративне правопорушення як незаконне, вказавши його дату, серію, номер, та посаду особи, що склала документ, статтю, за якою залучається позивач і міру покарання.
  • Закрити адміністративне провадження.
  •  У позовній заяві також клопочуть про стягнення судового збору з відповідача, допит свідків, поновлення строку оскарження у справі (при наявності доказів поважної причини пропуску), розгляд справи без участі позивача, витребування доказів у відповідача або третьої особи.
  •   Зазвичай справа розглядається в суді не більше 5 днів. Рішення місцевих судів, що стосуються залучення до відповідальності за порушення правил дорожнього руху, не підлягають оскарженню, тому важливо ретельно підготуватися до засідання, а краще скористатися юридичною допомогою.

          Більше інформації щодо використання та захисту своїх прав у повсякденному житті можна дізнатися завдяки загальнонаціональному правопросвітницькому проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!». Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися в Теребовлянське бюро правової допомоги за адресою: м. Теребовля, вул. Князя Василька, 104, А.

                                                                                                                                

Начальник відділу

Теребовлянське бюро правової допомоги                                              Козачинська В.М.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь