A A A K K K
для людей із порушенням зору
Золотниківська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

Стягнення боргу за розпискою

                                          Стягнення боргу за розпискою


            Боргова розписка – один із способів оформлення зобов'язань між фізичними особами та є підтвердженням укладення між сторонами договору позики. Цей документ засвідчує право позикодавця на вимогу своїх грошей від позичальника до дати, встановленої у договорі.

Про що важливо пам'ятати, беручи гроші в борг за розпискою?

            Будь-який позикодавець при наданні Вам коштів, хоче бути впевненим, що поверне їх собі і, відповідно, вимагатиме документального засвідчення факту надання коштів.     Найпростіший спосіб – це укладення договору позики або боргової розписки.
            Українське законодавство в статті 1047 Цивільного кодексу України (надалі – ЦК) встановило обов'язкове письмове оформлення договору позики у разі, якщо сума позики перевищує в 10 разів встановлений розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (на сьогодні він складає 17 грн). Тобто якщо Ви взяли в борг 170 грн і більше, без письмової розписки не.обійтися.
            Що стосується отримання грошових коштів від юридичних осіб оформлення розписки буде обов'язкове незалежно від суми боргу.
Для мінімізації ризиків позикодавець за борговою розпискою швидше за все вимагатиме засвідчення договору у нотаріуса, якому позичальник повинен надати документи для можливості встановлення особи. Зазвичай копії документів (копії паспорту, ідентифікаційного коду тощо) у позичальника буде вимагати і сам позикодавець.
У разі перебування позичальника у шлюбі (незалежно зареєстрованому чи ні), згідно зі ст. 65 Сімейного кодексу України, нотаріус буде вимагати згоду на такий договір у другого з подружжя. Додатково для забезпечення виконання Вами зобов’язання щодо повернення коштів позикодавець може вимагати передання в іпотеку нерухомого майна або в заставу рухомого майна. За наявності у Вас неповнолітніх дітей ситуація ускладнюється необхідністю надання згоди на угоду органів опіки і піклування .
Витрати на нотаріуса, як правило, діляться порівну між сторонами або ж переносяться повністю на позичальника.

           Якщо кошти надаються у іноземній валюті, повернення також повинно буде здійснюватись у відповідній іноземній валюті, або за курсом цієї іноземної валюти у відношенні до гривні, який діє на момент винесення судового рішення.

           Якщо в цей період курс іноземної валюти (наприклад, долару США) виріс, то сума до повернення (в гривневому еквіваленті) вже буде збільшена відповідно.
У разі неповернення коштів розписка, без будь-яких додаткових документів, квитанцій, свідків, стане головним доказом наявності боргу, якщо справа дійде до суду.

            Більше інформації щодо використання та захисту своїх прав у повсякденному житті можна дізнатися завдяки загальнонаціональному правопросвітницькому проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!». Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи надання безоплатної правової допомоги).

            За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися в Теребовлянське бюро правової допомоги за адресою: м. Теребовля, вул. Тараса Шевченка, 13. тел. (3551)2-10-02, моб. +380682372512.

                                                                                                                                

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь