Дільничні виборчі комісії

Керуючись ПОСТАНОВОЮ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

від 24 липня 2020 року № 137

«Про форми подань щодо кандидатур до складу виборчих комісій, які здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів»

Золотниківська сільська ТВК просить дотримуватися норм подання членів дільничних виборчих комісій та відповідних форм документації, які зазначені у цій постанові згідно Виборчого Кодексу України.

Подання кандидатур здійснюється до 30 вересня 2020 року.

Хто має право подавати кандидатури членів ДВК: (ч.1 ст.204 Кодексу):

1) місцеві організації політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання (не більше ніж 2 кандидатури до кожної ДВК);

2) місцева організація політичної партії, яка уклала угоду про політичну співпрацю на відповідних місцевих виборах з депутатською групою, про утворення якої оголошено на сесії Верховної Ради України не пізніше 1 січня року, в якому відбуваються вибори (по 1 кандидатурі до кожної ДВК);

3) місцеві організації політичних партій, від яких зареєстровано кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) рад (по 1 кандидатурі до кожної ДВК);

4) кандидати у депутати сільських, селищних, міських (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) рад (по 1 кандидатурі до кожної ДВК);

5) кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови (по 1 кандидатурі до кожної ДВК).

Хто не може бути членом ДВК: ідповідно до ст.70 Конституції України.

До складу ДВК не можуть входити (ч.3 ст.34 Кодексу):

- кандидати на відповідних виборах,

- їх довірені особи, представники у виборчих комісіях, уповноважені особи (представники) партій (організацій партій),

- офіційні спостерігачі,

- посадові та службові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування,

- судді, працівники судів та правоохоронних органів,

- громадяни, які утримуються в установах виконання покарань чи слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину чи кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку.

Подання вносяться на паперовому носії та в електронному вигляді.

Подання підписується керівником місцевої організації політичної партії та скріплюється печаткою відповідної місцевої організації політичної партії або печаткою місцевої організації відповідної політичної партії вищого рівня, або печаткою політичної партії (ч.4 ст.204 Кодексу).

Кандидат у депутати в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів сільської, селищної, міської (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) рад, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови вносять до ТВК подання щодо кандидатур до складу відповідних ДВК за своїм підписом (ч.4 ст.204 Кодексу).

Подання щодо кандидатур до складу ДВК може вноситися до відповідної ВК за допомогою електронних сервісів у порядку, визначеному ЦВК (ч.4 ст.204 Кодексу).

У поданні щодо кандидатур до складу ДВК зазначаються наступні відомості (ч.10 ст.203 Кодексу):

- прізвище, власне ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) особи;

- число, місяць, рік народження;

- громадянство особи;

- освіта;

- відомості про володіння державною мовою;

- місце роботи (заняття), посада;

- місце проживання (адреса житла) особи, а також контактні телефони;

- наявність досвіду роботи у виборчих комісіях;

- відомості про відсутність в особи судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення, яка не погашена або не знята у встановленому законом порядку.

До подання додаються (ч.4 ст.204 Кодексу):

- копії паспорта громадянина України (копії першої та другої сторінок паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки або

- копії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки) або

- копії першої та другої сторінок тимчасового посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України) кожної запропонованої особи.

Заяви осіб, запропонованих до складу ДВК, про (ч.4 ст.204 Кодексу):

- згоду на участь у роботі ВК від відповідного суб’єкта подання;

- згоду виконувати посадові обов’язки голови, заступника голови або секретаря ВК;

- про ненадання згоди на участь у роботі ВК іншим суб’єктам подання на відповідних виборах надаються відповідним суб’єктам подання до моменту внесення до ТВК подання стосовно кандидатур до складу ДВК.

ДВК утворюється відповідною міською чи районною у місті, сільською, селищною ТВК не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії (ч.1 ст.204 Кодексу).

Заява про надання згоди на участь в роботі ДВК