Розмови з учнями
Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника чи однокласниці – це ознаки нездорових стосунків, які можуть призвести до цькування — регулярного, повторюваного день у день знущання. Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди стало об’єктом уваги науковців і педагогів й отримало спеціальну назву – булінґ.
Сьогодні ми з вами поговоримо ще раз про булінг. Ось пропонуємо послухати притчу «Скільки важить сніжинка?»: Одного разу маленька синичка, сидячи на засніженій гілці дерева, запитала в дикого голуба: — Скільки важить одна сніжинка?
Не більше, ніж нічого, — відповів він їй.
Тоді я хочу розповісти тобі дуже цікаву історію, —вела далі синичка. — Одного разу я сиділа на ялиновій гілці, й почався снігопад. Ці легкі сніжинки спокійно лягали на дерева. Я нарахувала 7435679 сніжинок, які опустилися на ялинову гілку. І коли остання сніжинка, що, як ти сказав, «важить не більше, ніж нічого», впала на неї гілка зламалася. Після цього синичка злетіла, залишивши голуба у глибокій задумі.
Скільки важать наші слова? Часом ті слова, які «не важать» нічого, наші вчинки, які ми робимо, непомітні для нас самих, лягають великою образою й болем на інших. І під таким тягарем може зламатися кожна людина. Я точно знаю, що хоча б раз, але кожен із нас завдавав образи іншим, навіть не помічаючи цього.
Насправді слова, з якими ми звертаємося одне до одного, важать дуже багато: добрими, лагідними можна підняти людині настрій, зробити її щасливою, а злими і жорстокими — засмутити, образити, принизити. Про це потрібно пам’ятати під час спілкування і конфлікту, щоб не зіпсувати стосунків назавжди. Тому пам’ятайте правило, яке називають Золотим «Усе, що хочете аби робили вам люди, те робіть їм
07.04.2025 року зустріч з учнями відбулася у Соснівській гімназії спільно з ПОГ СВГ ВППП Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області.