Золотниківська громада
Тернопільська область, Тернопільський район

За порушення правил дорожнього руху відповідають і водії, й пішоходи

Дата: 19.07.2021 12:08
Кількість переглядів: 302

 

Запорукою безпеки на дорозі є дотримання правил дорожнього руху всіма його учасниками, а не лише водіями. Законодавство передбачає, що й відповідати за порушення мають і кермувальники авто, й пішоходи.

   Одним із найпоширеніших порушень правил дорожнього руху є проїзд на заборонні сигнали світлофора – червоне та жовте світло, що часто призводить до аварійних ситуацій на дорогах і нещасних випадків.

Правилами дорожнього руху червоне світло світлофора закріплює заборону на рух. Якщо водій завчасно бачить червоне світло і свідомо продовжує рух – це очевидне порушення, адже в цьому випадку він повинен зупинитися перед дорожньою розміткою (стоп-лінія), не ближче 10 м перед світлофором.

     Спірним залишається попереджувальний сигнал світлофору жовтого кольору. Згідно з Правилами дорожнього руху (п.п. ґ п. 8.7.3) жовтий забороняє рух і попереджає про наступну зміну сигналів. Проте водіям, які в разі ввімкнення жовтого сигналу або підняття регулювальником руки вгору не можуть зупинити транспортний засіб, не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатися далі за умови забезпечення безпеки дорожнього руху. Саме тому, якщо водія зупинив патрульний і намагається виписати штраф, слід все ж уважно переглянути запис з відеореєстратора, а відтак, за наявності підстав, захищати свої права.

 Відповідно до ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф за проїзд на заборонний сигнал світлофора становить 510 грн.

    Щодо відповідальності для пішоходів, то 16 лютого 2021 року № 1231-IX було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», який збільшив розмір штрафів в разі порушення ПДР пішоходами. Так, штраф, який раніше складав 51 грн, наразі становить 255 грн.

За порушення правил дорожнього руху велосипедистами, гужовим транспортом і погоничами тварин штраф сягає 340 грн, але якщо особи перебували у стані алкогольного сп’яніння, то сплатити доведеться вдвічі більше – 680 грн.

Якщо ж порушення ПДР пішоходом, велосипедистом, гужовим транспортом або погоничами тварин призвело до створення аварійної ситуації на дорозі, то винуватець заплатить 850 грн штрафу або ж відпрацює на громадських роботах від двадцяти до сорока годин.

У разі, якщо учасник дорожнього руху, якому було виписано штраф, на якого складено протокол правопорушення і винесено постанову, не погоджується з фактом правопорушення, він може звернутися до суду. Строк оскарження становить 10 днів з моменту винесення постанови або з моменту її отримання.

  За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися:

  • за телефоном Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно в межах України);
  • Теребовлянське бюро правової допомоги 

за адресою: м. Теребовля, вул. Князя Василька, 104,а.

 тел. 3551(2-10-02), 0682372512.

 

 

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь