Як запобігти емоційному вигоранню?
Інформує Центр НСП Золотниківської сільської ради
Як запобігти емоційному вигоранню?
1. Змінюйте види діяльності. Після кількох годин або дня тяжкої роботи роботи , змініть діяльність. Нехай це буде спокійна рутинна робота, яка не передбачає багато контактів із людьми: плетіння приготування їжі, сортування одягу тощо. Чергування діяльності дозволить вашій психіці перепочити та відновитися.
2. Висипайтеся. Ефективний працівник – це той, який гарно відпочив. Під час сну наше тіло й психіка «ремонтують» самі себе. Якщо ж нехтувати сном навіть заради благої мети, можна дуже швидко «вигоріти».
3. Зберігайте ритм життя. Скільки б не було роботи, намагайтеся дотримуватися своїх базових рутин: ранкове вмивання, їжа тричі на день, приймання ліків або фізичні вправи тощо. Це важливо не лише для нормального фізичного самопочуття. Звичні ритуали заспокоюють і дають відчуття, що «я в порядку».
4. Робіть паузи протягом дня. 5-10 хвилин, щоб спокійно випити кави, «повтикати» у смартфон або просто подивитися у небо. Це зовсім небагато, але такі паузи дають відчуття звичного плину життя – те, чого зараз потребують усі.
5. Лишайте проблеми за порогом. Прийшли додому – прийміть теплий душ. Хай вода змиє переживання дня. Якщо душ недоступний, умийтеся та потримайте руки під проточною водою, переодягніться в домашнє, обійміть рідних. Зробіть те, що Вас заспокоює, заземлює. Наприклад, пограйте з дитиною, прогуляйтесь на свіжому повітрі або почитайте улюблену книжку, послухайте музику, яку любите.
6. Приймайте допомогу. Дозволяйте іншим допомагати Вам – і просіть про допомогу, коли потребуєте її. Ми стаємо сильнішими, коли працюємо разом. Ми наближаємо перемогу, коли діємо разом. Перемога неодмінно буде!
Дякуємо нашим ЗАХИСНИКАМ !