Соціальна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Дата: 25.05.2022 15:29

Постанова КМУ від 03.05.2022 № 531 «Деякі питання призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме».

Тимчасова державна допомога призначатиметься з урахуванням матеріального стану сім'ї, у якій виховується дитина, в розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Максимальний розмір тимчасової допомоги для дітей віком до 6 років становитиме - 2100 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 2618 грн.

Мінімальний розмір допомоги для дітей віком до 6 років становитиме 1050 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 1309 грн.

До внесення змін тимчасова допомога призначалась у розмірі що становив різницю між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу.

Тимчасова допомога у підвищених розмірах надається починаючи з січня поточного року.

У зв'язку з цим органами соціального захисту населення буде вжито комплекс заходів для проведення з січня 2022 року перерахунку розміру допомоги сім'ям, які її отримували у січні – травні 2022 року, з урахуванням виплачених сум цієї допомоги. Перерахунок буде проведено за матеріалами особових справ, без додаткового звернення громадян.

Загальна інформація про тимчасову допомогу

Тимчасова допомога призначається на дітей віком до 18 років у разі, коли:

• відомості про одного з батьків (платника аліментів) внесено до Єдиного реєстру боржників у зв'язку з несплатою ним аліментів;
  • стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;
  • місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.

Заяви на призначення тимчасової державної допомоги з необхідним пакетом документів подаються:

• у територіальних громадах - до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг;
  • в містах обласного значення - до управлінь соціального захисту населення.

Для призначення тимчасової допомоги подаються:

• заява за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • декларація про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї).

Інформація про склад сім'ї заявника зазначається в декларації.

Залежно від підстав, на яких призначається тимчасова допомога, додатково подаються такі документи:

• рішення суду (виконавчий лист) про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують місяцю звернення;
  • довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження або про його перебування на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі;
  • повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.

Рішення про призначення або відмову в призначенні тимчасової допомоги приймається органом праці та соціального захисту населення протягом десяти календарних днів після надходження усіх необхідних документів.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися:

• за телефоном Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно в межах України);
  • Теребовлянське бюро правової допомоги

за адресою: м. Теребовля, вул. Князя Василька, 104,а.

тел. 3551(2-10-02), 0682372512.