Як зареєструвати новонароджену дитину, якщо пологи відбулися поза межами закладу охорони здоров’я

Дата: 11.04.2022 15:11

Отримати медичне свідоцтво про народження за формою 103/о

Медичне свідоцтво про народження за формою 103/о* – це документ, необхідний для забезпечення реєстрації народження дитини в органах реєстрації актів цивільного стану.

В умовах воєнного стану його можуть видавати медичні працівники закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, які:

надавали допомогу при пологах;

проводили перший огляд новонародженого;

проводили перший медичний огляд породіллі після пологів **.

Надання такої допомоги або проведення первинного огляду новонародженної дитини/породіллі можуть здійснюватися, у тому числі поза закладом охорони здоров’я, без можливості подальшого транспортування породіллі та новонародженого до відповідного надавача медичної допомоги або за умови її відмови від такого транспортування в обставинах підвищеної загрози життю та здоров’ю

Важливо: Засвідчувати народження дитини у такий спосіб можуть усі медичні працівники, які перебувають у трудових відносинах з ліцензіатами медичної практики, зокрема і ті, хто надає екстрену медичну допомогу.

Якщо медичний працівник не може видати породіллі Медичне свідоцтво про народження за формою 103/о, він може виписати довідку довільної форми у в двох примірниках без проставляння печатки, яка обов’язково повинна містити відомості щодо:

найменування надавача медичних послуг;

прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) медичного працівника;

прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) жінки, яка народила дитину;

дату народження (число, місяць, рік) та стать новонародженого;

назва населеного пункту в якому видана довідка;

місце народження дитини (за інформацією, що надається жінкою, яка народила дитину, у разі коли місце видачі довідки не збігається із фактичним місцем народження);

підпис медичного працівника;

дата видачі довідки.

Один примірник такої довідки медичний працівник віддає жінці, яка народила дитину, а другий примірник – на зберігання до медичного закладу.

Така довідка прирівнюється до Медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о).

Отримати Медичне свідоцтво про народження можна також за особистим зверненням породіллі до закладу охорони здоров’я. При цьому слід мати з собою медичні документи щодо спостереження вагітності або бути зареєстрованою в електронній системі охорони здоров’я, де містяться медичні записи, що підтверджують факт вагітність такої жінки.

Здійснити державну реєстрацію

Державну реєстрацію народження дитини можна здійснити безоплатно в органах державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця народження новонародженої дитини чи проживання її батьків.

Державна реєстрація народження можлива виключно при пред’явленні паперового Медичного свідоцтва про народження за формою № 103/о.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися:

• за телефоном Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно в межах України);
  • Теребовлянське бюро правової допомоги

за адресою: м. Теребовля, вул. Князя Василька, 104,а.

тел. 3551(2-10-02), 0682372512.