Сьогодні стажер, завтра – кваліфікований працівник. 48 безробітних Теебовлянщини підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення

Дата: 01.04.2022 11:06

Для задоволення потреб роботодавців у висококваліфікованих кадрах, швидкої адаптації безробітних до умов конкретного виробництва державна служба зайнятості організовує на замовлення роботодавців стажування зареєстрованих безробітних безпосередньо на майбутніх робочих місцях. Це різновид підвищення кваліфікації з метою удосконалення практичних знань, умінь, навичок, професійного рівня і ділових якостей у межах наявної професійної освіти.

За 3 місяці 2022 року за направленнями Теребовлянської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості професійне навчання проходили 52 безробітних. Навчання здійснювалось на конкретних робочих місцях у 4 роботодавців та 2 закладах освіти. Завершили навчання 52 краян.

48 безробітних підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення в Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ  за напрямом «Безпека праці при проведенні  сільськогосподарських робіт»

Найбільше підвищували кваліфікацію шляхом стажування  на конкретних робочих місцях за професіями продавець продовольчих та непродовольчих товарів . Безробітні також стажувались за такою професією , як  бухгалтер.

Найбільш успішною була співпраця з підприємствами сільського господарства і сфери послуг, закладами охорони здоров’я, торгівлі. Так, до прикладу, у січні–березні 2022 безробітні стажувалися на підприємствах ПАП  «Земледар», ФОП Ясінська Г.П., ФОП Ситник І.В., КНПТРР стоматполіклініка.

Це вигідно роботодавцям, оскільки дає можливість:

• зекономити кошти - оплата навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття чи на безоплатній основі;
  • забезпечити підприємство, установу чи фірму необхідними фахівцями, відтак - покращити якість продукції або послуг;
  • зекономити час та зусилля, щоб знайти необхідного робітника, адже сам готує для себе майбутнього працівника;
  • самостійно визначити тривалість навчання, взяти участь у складанні індивідуальних навчальних планів і програм з урахуванням особливостей виробництва.

Безробітному під час навчання державна служба зайнятості:

• надає матеріальну допомогу відповідно до законодавства України;
  • компенсує фактичні витрати на проїзд до місця навчання і назад;
  • забезпечує іногороднім безоплатне проживання у гуртожитку.

Шановні роботодавці! Запрошуємо до співпраці! Деталі – за тел. у Теребовлянській  районній філії Тернопільського обласного центу зайнятості – (03551) 2-10-59 або  2-19-37

Теребовлянська районна філія

Тернопільського обласного центру зайнятості (тел. 2-10-59)