Пам'ятка населенню про порядок укриття в захисних спорудах цивільного захисту
Пам'ятка населенню про порядок укриття в захисних спорудах цивільного захисту
Укриття населення в захисних спорудах є найбільш надійним способом захисту від впливу небезпечних факторів, що виникають унаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.
Захисні споруди поділяються на сховища і протирадіаційні укриття. Крім того, для захисту людей можуть застосовуватися споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.
Сховище − це споруди, конструкції та спеціальне обладнання яких забезпечують їхню герметичність та автономність життєзабезпечення у режимі використання за призначенням впродовж певного часу (48 годин). Зазначені захисні споруди будувалися для укриття працівників найбільш важливих підприємств військово-промислового комплексу на випадок застосування зброї масового ураження, насамперед – ядерної зброї.
Так, перелік категорій населення, що підлягають укриттю у сховищах, визначено у статті 32 Кодексу цивільного захисту України. До них, зокрема належать, працівники об’єктів атомної енергетики, інших важливих для економіки країни суб’єктів господарювання, окремі категорії хворих, медичного та обслуговуючого персоналу охорони здоров’я.
Усі інші категорії населення підлягають укриттю у ПРУ, спорудах подвійного призначення, швидкоспоруджуваних захисних спорудах та найпростіших укриттях.
Протирадіаційне укриття − негерметична споруда для захисту людей, в якій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості.
Споруда подвійного призначення – це наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням і для захисту населення.
Найпростіше укриття – це фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період.
Фонд захисних споруд цивільного захисту для укриття населення від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру складається з протирадіаційних укриттів та найпростіших укриттів ( підвалів житлових будинків та інших споруд, які можуть бути використані для укриття населення).
Керівники організацій, підприємств, на балансі яких знаходяться захисні споруди та мешканці будинків, які мають ключі від вхідних дверей підвалів житлових будинків, у разі необхідності, повинні забезпечити вільний доступ до укриття.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)