Забороняють спілкуватися з онуками: що робити?

Дата: 05.07.2021 16:30

Забороняють спілкуватися з онуками: що робити?

Родинні відносини – справа завжди непроста, особливо коли батьки розійшлися і дитина, наприклад, залишається з матір’ю. І тоді трапляється так, що бабуся та дідусь від колишнього чоловіка хочуть бачитись, спілкуватись зі своїми онуками і брати участь у їх вихованні, але батьки роблять «заручниками» своїх нащадків і після розлучення забороняють їм спілкування. Що ж робити у такому випадку?

Відповідно до норм Сімейного кодексу України бабуся, дідусь, прабабуся і прадідусь мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні. Але чи мають право батьки перешкоджати у спілкуванні та вихованні внуків/правнуків?

Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні родичами своїх прав щодо виховання внуків/ правнуків.  Якщо такі перешкоди чиняться, баба, дід, прабаба, прадід мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення (стаття 257 Сімейного кодексу України).

Суд визначає способи участі дідуся, бабусі на спілкування і виховання онука (онуків) (періодичне чи систематичне побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця їх проживання, черговість між бабою, дідом, прабабою, прадідом, братами, сестрами, мачухою, вітчимом на спілкування з дитиною в присутності когось, якщо це необхідно в інтересах дитини тощо), місце та час їхнього спілкування.

У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, необхідно звертатися до органів державної виконавчої служби.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися:

• за телефоном Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно в межах України);
  • Теребовлянське бюро правової допомоги

за адресою: м. Теребовля, вул. Князя Василька, 104,а.

тел. 3551(2-10-02), 0682372512.