Аліменти на утримання батьків

Дата: 14.07.2020 07:56

Аліменти на утримання батьків

Усім нам добре відомо, що батьки повинні утримувати своі?х неповнолітніх дітеи?, але закон говорить, що и? повнолітні дочка та син має надавати утримання батькам у випадку і?х непрацездатності (досягненням пенсіи?ного віку або наявності інвалідності) і потреби батьків у матеріальніи? допомозі.
?
    Аліменти на утримання батьків призначаються судом за позовом батьків до своі?х повнолітніх дочки чи сина.
?
    Батьки можуть просити про стягнення аліментів у твердіи? грошовіи? сумі або у відсотках від доходу дітеи?. Часто батьки заявляють вимогу про стягнення аліментів саме у частині від заробітку, і просять стягнути ¼ від доходів.
?
     Важливо пам’ятати, що при визначенні розміру аліментів суд враховує можливість отримання батьками аліментів і від інших дітеи?, дружини, чоловіка чи своі?х батьків. Також суд враховує матеріальнии? та сімеи?нии? стан дочки чи сина, до яких подано позов.
?
   Звісно кожна справа індивідуальна, але суд може відмовитиу стягненні аліментів на батьків, якщо і?хніи? дохід (пенсія, тощо) дорівнює або є більшою ніж прожитковии? мінімум.
?
  В суді батькам необхідно довести факт своєі? непрацездатності та потреби у матеріальніи? допомозі. Лише при сукупності усіх вищеперерахованих обставин, суд призначає аліменти на утримання батьків.
?
  У ціи? ситуаціі? є винятки: так, дочка чи син звільняються від обов’язку утримувати батьків, якщо мати чи батько були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені або батьки ухилялися від своі?х батьківських обов’язків (для прикладу не сплачували аліменти на дитину).

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися в Теребовлянське бюро правової допомоги за адресою: м. Теребовля, вул. Князя Василька, 104,а. тел. 3551(2-10-02), 0682372512.